نام ایران در « نامه هایی برای دنیا »

گروه فرهنگ و هنر- «نامه‌هایی برای همه‌ی دنیا» نام کتابی‌ست در بر گیرنده آثار زنان شاعر دنیا که توسط انتشاراتی معتبر Red Hen Press تجدید چاپ شده است.
در این مجموعه 259 شاعر از 19 کشور جهان‌: آلمان- آمریکای جنوبی - آمریکای شمالی –استرالیا- انگلستان – ایتالیا- ایران - ایرلند-رومانی-زلاند نو - فرانسه- فلسطین- فیلیپین- کانادا- کوبا- مکزیک- نروژ- هند و یونان معرفی شده‌اند. شاعران این مجموعه که اکثرا از اساتید دانشگاه‌ها و یا مدرسانِ کارگاه‌های خلاقیت شعرند و از برندگان جوایز معتبری چون پولیتزر و «تی اس الیوت»، مدت ده سال است که از زمان تاسیس انجمن بین‌المللی زنان شاعر‌، به مبادله‌ی اشعار و تجربیات شعر‌ی خود اشتغال دارند. انتشاراتی
ٍRED HEN با گرد‌آوری بهترین اشعار و مقالات تخصصی این شاعران سعی کرده است گلچینی قابل تامل از شاعرانه‌های زنان جهان معاصر در اختیار شعر‌دوستان قرار دهد‌. در میان آن‌ها نام‌های شناخته‌شده‌ای چون الیشیا استرایکر و مریلین هکر به چشم می‌خورد‌. از ایران شعر «Isn,t? it enough» کار ِ فریده حسن زاده –مصطفوی ‌برای این مجموعه انتخاب شده است که دعوتی‌ست به دوست‌داشتن صلح و پرهیز از خشونت جنگ‌. معیار اننخاب این اشعار‌، قدرت زبان و اندیشه‌ی شعر و غنای فرم و محتوا بوده است‌. متن انگلیسی شعر‌ی که از این شاعر ایرانی در این آنتولوژی آمده است در جلسه‌ی نقد و بررسی این آنتولوژی به عنوان یکی از  بهترین اشعار این مجموعه توسط وندی واردیمن  ملک‌الشعرای ایالت مدیسون آمریکا قرائت شد.

 

ابتکار

/ 0 نظر / 22 بازدید